Čo robiť a nerobiť po absolvovaní pohovoru?

Práve ste vyšli z miestnosti kde sa konal pohovor, či už sa cítite pozitívne alebo ste trochu nervózny– je po všetkom a vy ste urobili všetko, čo ste mohli. To, ako využijete tento čas medzi pohovorom a vyhodnotením pohovoru, vás môže odlíšiť od ostatných kandidátov.

Čo robiť?

Pošlite e-mail s poďakovaním

Potencionálnemu zamestnávateľovi ukážete, že si vážite jeho čas, ktorý vám poskytol. Aj toto môže byť príležitosť, ako sa ešte raz po pohovore pripomenúť. Rýchla zmienka o tom, aký prínos môžete znamenať pre nich neuškodí. Dajte si však pozor na stručnosť e-mailu a hovorte priamo k veci. Nerozpisujte to, čo už bolo povedané na pohovore.

Trpezlivo čakajte

Pri čakaní na výsledok pohovoru je dôležité byť trpezlivý. Teraz nemôžete robiť nič, len čakať, aby ste sa vyhli obťažovaniu zamestnancov a náborového manažéra tým, že budete neustále žiadať o aktualizáciu informácií o tom, ako sa vyvíja vaša žiadosť o zamestnanie

Retrospektívne zhodnoťte svoj pohovor

Pozrite sa späť na svoj pohovor a zhodnoťte svoj výkon! Zistite, na ktoré otázky ste podľa vás odpovedali dobre a s ktorými ste bojovali. Pomôže vám to vo vašej budúcej kariére, pretože pohovor môžete považovať za spôsob učenia sa a nie len za proces ako získať prácu.

Ukážte ešte väčší záujem

Ukážte záujem. Spojte sa na LinkedIn s náborovým manažérom a ostatnými zamestnancami, s ktorými ste sa stretli počas pohovoru. Ak to urobíte po pohovore, je to priateľské gesto a potenciálnemu zamestnávateľovi to ukazuje, že ste spokojný s tým, ako rozhovor prebiehal a tešíte sa na spoluprácu s ním v budúcnosti.

Pokračujte v hľadaní práce

To, že ste mali pohovor, ešte neznamená, že máte prácu! Môže to byť posledná vec, na ktorú máte chuť, no bude vás to motivovať hľadať ďalej, kým nedostanete písomnú ponuku.

Čo nerobiť?

Neposielajte žiadne darčeky

Posielanie kvetov, čokolád alebo iných darčekov môže vyzerať trochu priveľa.

Nevyvíjajte tlak na náborového manažéra

Požadovať denné aktualizácie o stave vašej žiadosti môže ohroziť vaše pracovné príležitosti. Vyhnite sa množstvu e-mailov a telefonátov s manažérom, pretože si s tým môžete akurát tak uškodiť

Nereagujte negatívne na spoločnosť

Aj keď si myslíte, že pohovor nedopadol dobre a začnete sa presviedčať, že aj tak tú prácu nechcete, určite nekritizujte verejne spoločnosť. Ak by ste tu prácu dostali a váš nový zamestnávateľ sa dozvie o tom, ako ste o nich hovorili, nebude to pre vás nič príjemné.

Nevkladajte svoje nádeje len do jednej pracovnej ponuky

Ak neuspejete a spoliehali ste sa len na jednu pracovnú ponuku, môžete byť veľmi sklamaný. Vyhnite sa tomu tým, že sa budete zaujímať o viac ako len o jednu pracovnú ponuku a súčasne budete pokračovať v návštevách pohovorov, kým nedostanete prácu, ktorú chcete. 

Neposielajte všeobecnú odpoveď s poďakovaním

Čo nechcete urobiť, ak ste mali viacero pohovorov, je poslať rovnaký všeobecný e-mail s poďakovaním každému zamestnávateľovi. Bude to vyzerať neosobne, čo v konečnom dôsledku prekoná zmysel odoslania e-mailu.

Ak chcete vedieť viac o tipoch z pracovného prostredia, sledujte nás na našom Facebooku DEKRA pracovné ponuky alebo na našom Instagrame Dekra_pracovne_ponuky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *