Ako odpovedať na pohovore na otázku: Čo viete o našej spoločnosti?

Máte pocit, že váš pohovor ide ako po masle, poskytujete náborovému zamestnávateľovi naozaj pôsobivé odpovede o vlastných skúsenostiach a schopnostiach, ale potom sa vás opýta: „Čo viete o tejto spoločnosti?“. Táto otázka vás môže zaskočiť, ak na ňu nie ste dostatočne pripravený.

Výskum

Vždy hovoríme o tom, aké je dôležité aby ste si pred pohovorom spravili prieskum o spoločnosti. Nielen preto, aby ste zistili, či je to pre vás tá správna spoločnosť. Ale aj preto, aby ste sa ešte pred pohovorom lepšie zoznámili s firemnou kultúrou a mali jasno v tom, že táto pracovná ponuka v tejto spoločnosti je presne to, čo hľadáte.

V dnešnej dobe hľadať informácie o spoločnosti je naozaj jednoduché. Potrebné informácie môžete nájsť na ich web stránke v sekcii O nás. Firemnú kultúru si môžete preklepnúť na ich sociálnych sieťach. Na webovej stránke si môžete pozrieť ich produkty/služby, ktoré poskytujú. Nájdete tu aj všetky dôležité informácie týkajúce s a ich podnikateľských plánov a smeru, ktorým sa chcú uberať. Hľadajte informácie aj po existencii nejakých ocenení, ktoré získali alebo po podujatiach, ktoré usporadúvajú. Ak ide o spoločnosť, ktorá má viacero kancelárií, uistite sa, že si pamätáte všetky miesta, kde pôsobia. Je dobré si nakoniec urobiť prieskum aj o ich konkurentoch. Ukážete, že sa zaujímate nie len o ich spoločnosť ale aj o celé odvetvie, v ktorom spoločnosť pôsobí. 

Prečo sa vás pýtajú túto otázku?

Náborový manažér sa vás pýta túto otázku preto, aby zistil, čo o spoločnosti niečo viete . Je pre nich dôležité vedieť, že ste si zisťovali informácie a na pohovor ste prišli pripravený. Ak na pohovore poskytnete dostatočne informatívnu odpoveď o ich spoločnosti, budete pôsobiť dojmom, že to myslíte s touto prácou vážne. Nebojte sa, nejde o to, aby vás na tejto otázke nachytali. Ale ak sa na ňu pripravíte, určite budete mať konkurenčnú výhodu pred ostatnými kandidátmi.

Rada na záver:

Pri odpovedaní na otázku chcete poskytnúť odpoveď, ktorá vás odlišuje od ostatných. Pokúsiť sa môžete aj o diskusiu o informáciách o spoločnosti, ktoré ste si zistili a nie sú vám zrejmé.

Ak chcete vedieť viac o tipoch z pracovného prostredia, sledujte nás na našom Facebooku DEKRA pracovné ponuky alebo na našom Instagrame Dekra_pracovne_ponuky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *