Ako sa pripraviť na 2. kolo pracovného pohovoru?

Gratulujeme, dostali ste sa do 2. kola pracovného pohovoru. Čo vás bude čakať, a ako sa na to pripraviť?

Bude to iné ako na prvom pohovore

Očakávať, že to bude prebiehať ako na prvom pohovore je veľká chyba. Možno si myslíte, že ste si prvý krát s personalistom sadli, našli spoločnú reč a tešíte sa, že sa s vami bude viesť aj tento pohovor. Je však pravdepodobné, že tam nebude ten istý človek, a namiesto neho ho zastúpi iný manažér alebo zamestnanec s vyšším postavením. Zamestnávateľ chce aby ste sa stretli s niekým s oddelenia, na ktorom by ste pracovali. Chce podrobnejšie zistiť ako sa hodíte na túto prácu a či spĺňate všetky podmienky na prijatie.

Druhý pohovor bude viac do hĺbky

V porovnaní s vaším prvým úvodným pohovorom vám budú položené oveľa podrobnejšie otázky založené na scenári. Namiesto toho, aby ste hovorili o tom, čo ste robili, budú chcieť zistiť ako a prečo ste to urobili. Ak chcete čerpať zo svojich minulých skúsenosti, môžete použiť techniku rozhovoru STAR a diskutovať o situácii/príklade, ktorý sa vám stal v minulej práci, popísať vašu konkrétnu úlohu v danej situácii, vysvetlite, akú akciu ste podnikli na uskutočnenie krokov, ktoré viedli ku konkrétnemu riešeniu. Táto metóda vám pomôže navrhnúť odpoveď, ktorá bude pokrývať všetky oblasti záujmu, ktoré chce počuť manažér/ budúci zamestnávateľ počuť.

Buďte špecifický

Ak sa vás znova opýtajú otázky ako: „Aký prínos môžete byť pre nás?“, „Prečo by sme mali prijať práve vás?“. Pri odpovedi na tieto otázky musíte byť špecifickejší a podrobnejší. Keď použijete nejaký príklad z praxe, vysvetlite, prečo to, čo ste použili fungovalo a bolo úspešné. Ako to bolo úspešné a aké výsledky ste dosiahli? Byť špecifický môže pomôcť človeku čo s vami vedie rozhovor viac porozumieť vášmu pracovnému štýlu a schopnostiam, ktoré máte a viete ich uplatniť v novej práci.

 Nenačakajte žiaden krátky rozhovor

Pravdepodobne nepôjde o krátky rozhovor. Otázky a vaše odpovede budú podrobnejšie, môže s vami viesť rozhovor viac ľudí (napríklad panelový rozhovor) a môžete sa dokonca stretnúť s tímom – takže nečakajte, že skončíte skôr! Doprajte si dostatok času a ak sa vás spýtajú, či máte záujem o prehliadku vášho potenciálneho nového pracovného prostredia, neodmietnite ju. Držte sa a zapôsobte na zamestnávateľa tým, že ukážete, že ste dychtiví a nadšení absorbovať čo najviac informácií o spoločnosti a vašich úlohách.

Príde reč aj na peniaze

Aké sú vaše platové očakávania? Váš plat, ktorý navrhnete by sa mal pohybovať v reálnych číslach. Mal by zohľadňovať pracovnú zodpovednosť, ktorú budete mať. Ak sa zaujímate o vyššie postavenú pracovnú pozíciu, na akej ste pracovali v minulosti, pýtajte si určite viac. Spravte si prieskum aby ste zistili, ako je táto pracovná pozícia platená v iných firmách. Neprijímajte zjavne nízke platové ponuky a stojte si za svojimi skúsenosťami a zručnosťami. Taktiež toto je váš priestor aby ste sa dohodli na rôznych benefitoch, ktoré vám môžu byť poskytnuté. Uistite sa, že ste na rovnakej vlne a vaše požiadavky budú splnené.

Takže všetkým, ktorí majú druhý pohovor prajeme veľa šťastia!

Ak chcete vedieť viac o tipoch z pracovného prostredia, sledujte nás na našom Facebooku DEKRA pracovné ponuky alebo na našom Instagrame Dekra_pracovne_ponuky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *