Ako odpovedať na otázku na pohovore: Pracujete radšej v tíme alebo samostatne?

Pracuje sa vám lepšie v tíme alebo samostatne? Zložitá otázka, pri ktorej neviete či odpoveď, ktorú poviete je presne tá, ktorú chcel váš budúci zamestnávateľ počuť. Ako skombinovať odpoveď aby ste odpovedali správne?

Ako sa vám najlepšie pracuje?

Ako sa vám teda vlastne pracuje najlepšie? Pred pohovorom si spomeňte na svoj najlepší úspech a aj na to, ako ste sa k nemu dopracovali. Boli ste na to sami? Alebo ste sa k tomu dopracovali ako súčasť tímu? To vám dá aspoň základnú predstavu o tom, aký ste zamestnanec. Potom si snáď na pohovore budete vedieť vymyslieť príklad z vašej praxe, ktorý dokáže váš pracovný štýl.  Je úplne v poriadku si zvoliť jeden pracovný prístup, pred druhým, ak je to niečo, čím ste si úplne istý. Ak je to to, čo vám vyhovuje, budete šťastnejší vo vašej novej práci, v ktorej sa váš pracovný štýl bude zhodovať s pracovnou pozíciou. Niekedy to však môže ovplyvniť vaše pracovné šance. . Napríklad, ak ste osoba, ktorá uprednostňuje prácu nezávisle, ale náborový manažér hľadá niekoho, kto môže pracovať v tíme, je pravdepodobné, Že vás nezoberú.

Získajte body z oboch strán

Ak si chcete zabezpečiť svoj úspech, môžete na pohovore na túto bežnú otázku odpovedať neutrálne. Namiesto toho, aby ste si vybrali tím, do ktorého patríte, môžete uviesť príklady kedy ste dobre pracovali v oboch situáciách.  Môžete byť napríklad niekto, kto rád vytvára nové nápady za pomoci ostatných a je pre vás ťažšie zvládnuť takúto úlohu samostatne. Na druhú stranu ste však človek, ktorý uprednostňuje ukončiť projekt individuálne a spoliehať sa len na vlastné rozhodnutia, ktoré v mnohých prípadoch produkujú vaše najlepšie výsledky.

Príklad odpovede

„Baví ma komunikácia a vytvárať nápady spolu s tímom spolupracovníkov. Považujem to za veľmi motivujúce a efektívne pri vytváraní nových nápadov. Oceňujem však aj samostatnosť pri plnení úloh, tvoriť s pocitom voľnosti. Osobne je pre mňa najlepší scenár pracovať v tíme, ale mať aj flexibilitu individuálnej práce. So zámerom dokončiť potrebné úlohy s jedným spoločným cieľom medzi mnou a spolupracovníkmi.“

Ak chcete vedieť viac o tipoch z pracovného prostredia, sledujte nás na našom Facebooku DEKRA pracovné ponuky alebo na našom Instagrame Dekra_pracovne_ponuky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *