Hľadať prácu cez personálnu agentúru alebo na vlastnú päsť?

Zohnať prácu nemusí byť až tak náročné, ako sa Vám môže zdať. Je dobré ak si pracovné ponuky pozeráte sami, ale prečo nezvýšiť svoje šance a nezaregistrovať sa aj v jednej z personálnych agentúr? V tomto článku vám opíšeme aké výhody sú s tým spojené, a čo môžete prácou cez personálnu agentúru získať.

Výhody práce cez personálnu agentúru 

Relevantné pracovné ponuky

Personálne agentúry majú v dnešnej dobe vo svojom portfóliu veľké množstvo služieb, ktoré je dobré využiť ak hľadáte prácu. Zhromažďujú pracovné ponuky na jednom mieste od overených firiem a poskytujú len reálne a pravdivé informácie. Dozvedieť sa o nich je jednoduchšie cez personálnu agentúru, pretože jedným zaregistrovaním sa do ich databázy môžete so svojim súhlasom dostávať pre vás relevantné ponuky z trhu práce pravidelne na e-mail, telefonicky alebo do sms správ. Výhodou je, že nemusíte prechádzať dlhé zoznamy ponúk na pracovných portáloch ale personálny agent vyberie podľa vašich preferencií len tie ponuky, ktoré sú pre vás lákavé. Avšak ak máte chuť experimentovať vo vašom profesijnom živote, ponuka personálnej agentúry zahŕňa všetky pracovné segmenty a je si z čoho vyberať.

Spätná väzba

Byť zamestnaný alebo hľadať si zamestnanie cez personálnu agentúru má jednu veľkú výhodu. Vy, ako záujemca o prácu, máte k dispozícii svojho stáleho žolíka na telefóne. Tým žolíkom myslíme HR špecialistu, ktorý je vám stále k dispozícii a s každou prosbou alebo otázkou sa môžete naňho obrátiť. Ak chcete pracovať cez personálnu agentúru musíte absolvovať krátke interview s personalistom aby vás lepšie spoznal. Aj keď to tak nevyzerá, je to tiež jedna z výhod. Pri tomto menšom pohovore si môžete na vlastnej koži vyskúšať a natrénovať, aké je to byť na pohovore u skutočného zadávateľa pracovnej pozície. Budete viac pripravený, sebavedomejší a stres vás už nebude ovládať. Získať môžete teda spätnú väzbu od personálnej agentúry. Niektorí z nás nemajú až taký prehľad o tom, ako vytvoriť lákavý životopis alebo motivačný list. Konzultanti z personálnej agentúry vám môžu poskytnúť dostatočné informácie ako sa prezentovať na trhu práce.

Exkluzívne pozície

Niektoré pracovné pozície sú tajné, exkluzívne a niekedy sa nevyskytujú ani na portáloch s pracovnými pozíciami ale kandidáti sú oslovovaný priamo. Personálna agentúra vtedy pátra po tých najlepších uchádzačoch práve z jej súkromnej databázy. Zaregistrovať sa do databázy môžete TU.

Vaša práca je len krok od vás, tak sa nebojte vykročiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *