Čo robiť ak sa chcete uchádzať o viac pozícií v jednej firme?

Hľadáte si prácu, rozosielate životopisy a zrazu narazíte na dve zaujímavé pozície, ktoré sú však v tej istej spoločnosti. Uchádzať sa alebo radšej sa neuchádzať o viac pozícií? Spýtali sme sa našich personálnych expertov ako to vidia oni.

   

Čo môžete spraviť?

Hlásiť sa na viac pozícii môžete (ale ostali by sme maximálne pri dvoch),  dokonca môžete poslať na obidve ponuky takú istú verziu životopisu. Aby však bolo jasné, musia byť v ňom zahrnuté vaše skúsenosti, ktoré sú vhodné pre obidve pracovné pozície. Preto je pre vás dobré sa hlásiť na podobné pozície, pretože čím viac sa od seba budú odlišovať, tým viac budete pôsobiť, že vám na práci až tak nezáleží a beriete všetko čo sa objaví. Váš záujem o dve pracovné miesta môžete vysvetliť v motivačnom alebo sprievodnom liste. Tak budú mať personalisti prehľad o tom, prečo sa zaujímate o viac pracovných ponúk. Čo robiť  v prípade keď vás zaujíma viac firma ako pozícia, alebo vás odmietli či žiadna odpoveď nedorazila? 

   

1. Zaujíma vás viac pracovať pre danú firmu ako na konkrétnej pozícii

Pri tomto platí taktiež pravidlo – hlásiť sa len na tie pozície, na ktoré máte kvalifikáciu. Váš záujem pracovať pre firmu môžete rozviesť v motivačnom liste. V ňom spomeňte čo vás na spoločnosti láka, prečo tam chcete pracovať, a kľudne aj to, že sa nebránite vziať aj inú pozíciu ako tú, na ktorú odpovedáte. Ak by vás nezobrali, skúste adresne napísať e-mail personalistovi. Priložte k nemu aj životopis a spíšte hlavné body svojej motivácie. Spýtajte sa ho, či by v budúcnosti existovala nejaká možnosť spolupráce na inej pozícii. A uvidíte.

   

2. Žiadna odpoveď vám nedorazila, ale pracovná ponuka je znova aktuálna

Dôvodov môže byť niekoľko. Napríklad vybrali pár vhodných kandidátov, ktorí sa však na pohovore neosvedčili a znova zahájili výberový proces. Neozvať sa vám mohli aj kvôli tomu, že ste ich natoľko nezaujali alebo vás dali do priečinku “možný budúci kontakt“. Ak sa vám stane táto situácia, nezúfajte. Kľudne napíšte ešte raz. Spomeňte, že ste už na pozíciu reagovali, ale bez spätnej väzby. Možno tento krát motyka vystrelí. 

 

 

3. Zamietli vás. Ale objavili ste od nich ďalšiu pracovnú ponuku, ktorá je opäť pre vás zaujímavá

Máte reagovať znova? Ak odpovedajú vaše skúsenosti aj tejto ponuke, reagujte. Ale myslite na to, že dva krát reagovať na ponuku v krátkom časovom horizonte stačí. Nechcete sa predsa dostať na ich blacklist uchádzačov len kvôli tomu, že máte prehnaný záujem. Taktiež porozmýšľajte a objektívne si zhodnoťte prečo ste tú prácu minule nedostal/a. Ak sa vám ani neozvali, skúste si upraviť svoj životopis. Nechcete si to hádam pokaziť aj po druhý krát.

Ak vás táto téma zaujala a chcete vedieť viac o tipoch z pracovného prostredia, sledujte nás na našej Facebookovej stránke DEKRA pracovné ponuky alebo na našom Instagrame DEKRA_pracovne_ponuky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *