Aké oblečenie si vziať na pohovor?

Pripravujete sa na pohovor a neviete čo na seba? Týchto pár rád vám môže pomôcť.

Prvé nad čím treba rozmýšľať – o akú prácu sa uchádzate a v akej firme. Naštudujte si firemnú kultúru, ako sa tam ľudia obliekajú a čo môžete očakávať. Taktiež je rozdiel v oblečení keď sa uchádzate na manažérsku pozíciu.                                                          

Ženy
  • Ak ste žena a uchádzate sa o pracovnú pozíciu, ktorá nie je až tak v biznis sfére ale skôr ide o povolanie, v ktorom sa používa smart causal dress code, môžete si obliecť sukňu, blúzku, tmavé nohavice, tuniku, ktorými nič nepokazíte. Šperky môžete použiť bez problémov a dbajte na to, aby vaše oblečenie bolo slušné.
  • Ak idete pracovať skôr do biznis sféry ale nie na manažérske, vedúce pozície,  odporúčame si obliecť puzdrové šaty, blúzku, košeľu v kombinácii so sukňou alebo kostýmovými nohavicami, použiť uzavreté lodičky a vkusné doplnky.
  • Pre biznis, teda vedúce pozície, manažérske pozície sa odporúčajú ženám puzdrové šaty, uzavreté lodičky, vkusné doplnky a tmavšie tlmené farby.
Muži
  • Muži, ktorí sa zaujímajú o prácu, v ktorej prevláda už spomínaný smart casual dress code, odporúčame obliecť košeľu, polokošeľu, športové sako, nohavice tmavej alebo svetlej farby.
  • Muži v biznis sfére, ešte stále skôr s casual dress codom si môžu zvoliť sako, košeľu, kravata nie je nutnosťou, sveter a nohavice svetlej alebo tmavej farby.
  • Pre biznis formálnejší dress code, ktorý je charakteristický pre manažérske, vedúce pozície môžete zvoliť sako, košeľu, nohavice, kravatu.
Ako farby ovplyvňujú váš pohovor

Čierna farba 

Čierna farba vyvoláva dominantnosť, autoritatívnosť. Vďaka nej budete na pohovore vyzerať profesionálne a sebaisto. Skombinovaním s nevýraznými farbami máte elegantný outfit.

Hnedá farba

Hnedá farba vplýva na ľudí veľmi dôveryhodne, pravdivo a spoľahlivo. Presne tieto signály by ste mali na pohovore vysielať. Je naozaj vhodnou farbou na pohovor.

Červená farba

Červená farba je farbou vášne, sily ale aj agresie. S touto farbou veľmi opatrne, dokáže pútať  na seba veľa pozornosti. Na pracovnom pohovore by ste sa jej mali vyhnúť.

Šedá farba

Šedá farba je ideálnou farbou na pohovor. Nedá sa jej nič vytknúť, nebudete na personalistu pôsobiť rušivo a môže sa sústrediť viac na to, čo mu hovoríte.

Biela farba

Biela farba pôsobí veľmi čisto, úprimne a jednoducho. Je vynikajúca na dopĺňanie iných farieb, neutralizuje ich a nič s ňou nemôžte pokaziť.

Biela farba

Modrá farba predstavuje dôveryhodnosť, vernosť, stabilitu a navodzuje pocit pokoja. Kvôli týmto atribútom budete pôsobiť pozitívne, profesionálne a kreatívne. 

Ak chcete vedieť viac o tipoch z pracovného prostredia, sledujte nás na našom Facebooku DEKRA pracovné ponuky alebo na našom Instagrame Dekra_pracovne_ponuky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *